Sklepní pěstírna konopí. Foto: PČR

Hradecko – V těchto dnech policisté z oddělení obecné kriminality územního odboru Hradec Králové obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy 22letého muže z Hradce Králové.

Mladík si na jaře zasadil na volném prostranství u Stříbrného rybníka tři sazenice konopí. Jedna z nich byla samčí, tak ji vyhodil, zbylé dvě chodil zalévat. V polovině září jednu uřízl a rozvěsil ji na sušení ve společné kolárně panelového domu, kde bydlí. U rostliny nechal sušit i boty s ponožkami, protože je měl promáčené. Hned druhý den mladík zjistil, že rostlina včetně bot a ponožek je pryč.

Myslel si, že mu to někdo ukradl. Věci však odvezli policisté, kteří byli k podezřelé rostlině přivoláni. Mladík nelenil a o den později se vydal pro druhou rostlinu, kterou rozvěsil v jiné místnosti, která je využívána v domě jako dílna.

V tu dobu ho však překvapila policejní hlídka, které nejprve tvrdil, že si tam ukládá kolo a neví, čí je rostlina. Policisté rostlinu zabavili a muže předvolali k výslechu, při kterém se k sušení obou rostlin již přiznal. Vysvětlil, že je chtěl použít pro svoji potřebu – ke kouření a k výrobě mastičky. Přiznal se, že marihuanu kouří již od svých 15 let.

Mladému muži hrozí trest odnětí svobody od 1 roku do 5 let nebo peněžitý trest.

t/r

Komentáře