Hasiči vyprHasiči vyprošťovali na dálnici D56 u Staříče zraněného polského řidiče i jeho dodávku. Autor: HZS MsKošťovali na dálnici D56 u Staříče zraněného polského řidiče i jeho dodávku. Autor: HZS MsK

Paskov / Dálnice D56 – Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v úterý 23. ledna na dálnici D56 u Paskova, ve směru na Frýdek-Místek u vážné dopravní nehody polského dodávkového automobilu Peugeot Boxer, který skončil na boku v příkopu mimo silnici a poškodil dálniční oplocení a svodidla. Hasiči opatrně vyprostili zraněného a zaklíněného řidiče a pak pomocí hasičského speciálu „Bizon“ i havarovanou dodávku. O nehodě dnes informoval krajský mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Hasiči opatrně vyprostili na páteřní desce zraněného řidiče (hrubým odhadem zasahujících hasičů kolem 35 let), který byl během záchrany při vědomí a komunikoval. Aby jej dostali ven, museli vyříznout čelní sklo dodávkového „boxera“ a dostal také krční límec. Přenesli jej do vrtulníku Letecké záchranné služby, pro který připravili přistávací plochu, a tak hasiči na několik minut uzavřeli celou dálnici ve směru na Frýdek-Místek,“ uvedl k nehodě mluvčí hasičů.

FOTOGALERIE: Hasiči vyprošťovali na dálnici D56 u Staříče zraněného polského řidiče i jeho dodávku

Hasiče z Vratimova a Biocelu Paskov vystřídal po poledni na okraji dálnice D56 vyprošťovací speciál MB Actros Bizon a pojízdná dílna ze stanice krajských hasičů Ostrava-Zábřeh. Bizon pomocí předního navijáku postavil boxera na kola a hasiči vyložili jeho rozmanitý náklad (kovové tyče, dřevěný materiál atd.) vedle havarované dodávky.

Ve druhé fázi hydraulická ruka Bizona už postavila boxera na krajnici, aby mohl být posléze naložen na vozidlo soukromé odtahové služby, opět s celým nákladem,“ upřesnil Kůdela.


Z DOPRAVY: U Želiva havaroval řidič s osobním vozidlem, po karambolu skončil převrácen na boku


Hasiči také zabezpečili havarovanou dodávku před případným požárem a na únik provozních kapalin použili nasákavý sorbent. Při vyprošťování vozidla z příkopu Bizonem už byl zcela průjezdný levý dálniční pruh a dálniční doprava plynulá,“ doplnil k nehodě mluvčí hasičů Petr Kůdela.

-jb

Komentáře