Sanitka krajské záchranné služby MS kraje. Foto: archiv redakce #zpravyextra.cz / Roman Mach

Bruntálsko – Zdravotnická záchranná služba zasahovala, ve středu 3. října u vážného úrazu na Bruntálsku. Muže v lese zavalil strom. Těžce zraněného muže musel do nemocnice transportovat záchranářský vrtulník. 

O události informoval dnes redakci serveru #zpravyextra.cz, tiskový mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že krátce po jedenácté hodině dopolední převzali operátoři krajské záchranné služby volání na tísňové lince 155 s hlášením o těžce zraněném muži v lese u obce Heřmanovice. Na pomoc vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci z Vrbna pod Pradědem a vzlétl také vrtulník Letecké záchranné služby Ostravy.

Pětatřicetiletý muž pracoval v lese, přičemž byl zavalen vzrostlým stromem. Spolupracovníci zajistili nejen přivolání pomoci, ale na místo pomohli také navigovat posádku záchranné služby,“ sdělil Humpl.

Pacient zůstal při vědomí, utrpěl však život ohrožující poranění hrudníku a zranění dolní končetiny. Po neodkladném poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl postižený zajištěn pánevním pásem, pomocí scoop rámu dopraven nejprve do sanitního vozidla a poté přeložen na palubu vrtulníku. Posádky podaly léky, kyslík a tým Letecké záchranné služby následně muže přepravil na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice,“ doplnil k události a následné záchranné akci mluvčí záchranářů.

#bj-extramedia


PSALI JSME: Ve Frýdlantu nad Ostravicí se střetlo osobní vozidlo s nákladním, záchranáři seniora s osobáku museli oživovat
Pozemní posádky krajské záchranné služby, spolu s hasiči a policisty museli, ve středu 3. října, ve tři čtvrtě na osm zasahovat u těžké dopravní nehody ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde se střetlo osobní vozidlo s nákladním. Řidiče osobáku, ve velmi vážném stavu museli záchranáři kontinuálně resuscitovat, až do zdravotnického zařízení, kam jej transportoval vrtulník. 

sim, (red.)

Komentáře