Požár bytu v Kouřimi. Foto: HZS Jihomoravského kraje

Kouřim – V pátek 27. dubna, v dopoledních hodinách vyjížděli hasiči k ohlášenému požáru bytu v Kuřimi. Jeden člověk skončil v péči záchranářů krajské záchranky. Škoda se předběžně odhaduje, ve statisících. Budovu muselo opustit několik desítek obyvatel, vyvedli je z domu zasahující hasiči.

O požáru dnes informoval krajský mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška s tím, že při příjezdu prvních hasičských jednotek, již bytový dům opustilo 15 obyvatel. Dalších 15 obyvatel hasiči z domu vyvedli někdy i s použitím vyváděcích dýchacích masek. Proti ohni nasadili jeden vodní proud, kterým se podařilo dostat plameny pod kontrolu během přibližně půl hodiny. Úplnou likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 11.22 hodin.

V péči posádky zdravotníků skončil jeden z obyvatel domu. Po vyšetření a ošetření záchranáři mohl být ponechán na místě,“ upřesnil tiskový mluvčí.


ČTĚTE TAKÉ: V Děčíně došlo při přečerpávání z cisterny do zásobníku k úniku fenolu, několik lidí bylo zraněno
Profesionální hasiči ze stanice Děčín vyjeli 26. dubna, v 7:43 do areálu podniku v Tovární ulici v Průmyslovém obvodu v Děčíně – Boleticích. Došlo, zde k masivnímu úniku fenolu, při přečerpávání do zásobníkové stanice. 

Byt je v současné době neobyvatelný a náhradní ubytování pro jeho uživatele řeší starosta, který se dostavil na místo požáru.

Vyšetřovatel předběžně odhadl škodu na 900 tisíc korun a při zjišťování příčiny vzniku požáru pracuje s verzí technické závady na elektroinstalaci,“ doplnil k požáru mluvčí hasičů.

jb, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE