Požár chalupy v Javorníku. Autor: HZS Královéhradeckého kraje

Javorník – Ve čtvrtek 7. prosince, po 21. hodině se postupně sjely čtyři hasičské jednotky k nahlášenému požáru v obci Rudník, části Javorník, kde hořela rekreační chalupa. Hasičům se podařilo zachránit vedle stojící rodinný dům. Během události nedošlo ke zranění. Škoda je vyčíslena předběžně okolo 1.mil. korun.

O požáru dnes informovala ZprávyExtra.cz krajská mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Götzová s tím, že chalupa byla po příjezdu hasičů v plamenech, jednalo se již o třetí fázi požáru. Proto se hasiči snažili uchránit vedle stojící rodinný dům. Asi po půl hodině od příjezdu první jednotky na místo měli hasiči požár lokalizován, tedy zastavili jeho šíření. Jednotky provedly na místě také průzkum, zda se v hořícím objektu nikdo nenachází. Zjistili, že v době požáru v rekreační chatě nikdo nebyl a chata byla uzamčená. Jednalo se o z části zděný a z části roubený objekt.

K hašení použili hasiči několik proudů C a vysokotlaké vody. Jedním proudem také ochlazovali vedle stojící rodinný dům, aby jej uchránili před požárem.

Objekt se nacházel na kopci a jednotky tak musely zřídit stanoviště pro čerpání vody k hasebnímu zásahu v nedalekém potoce. Při cestě k zásahu museli hasiči například překonat i takové překážky, jako byly ohradníky s hospodářskými zvířaty.

Požárem došlo ke zničení střešní konstrukce, dále byly poškozeny stropní konstrukce a vybavení rekreační chaty.


Z HASIČSKÉHO ARCHIVU: V pražské Vinoři hoří hala. Vyhlášen je nejvyšší stupeň požárního poplachu


„Na místo byl povolán vyšetřovatel příčin požárů. Ten předběžně vyčíslil škodu asi na jeden milion korun. Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 1,5 milionu korun (rodinný dům a vybavení domu),“ doplnila k požáru mluvčí hasičů a upřesnila, že samotná příčina požáru je nyní předmětem vyšetřování. Během události nebyl nikdo zraněn.

-jb

Komentáře