Hasiči, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2014)

Hlušice – Jeden hasič se nadýchal kouře a skončil v péči záchranářů. V hořící hale uhynulo asi 3500 kachňat. V obci Hlušice na Novobydžovsku zasahuje aktuálně deset jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů u požáru zemědělského objektu. V hořící hale se nacházelo asi 3500 kachňat, která všechna uhořela.

O požáru informovala Zprávyextra krajská mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Götzová s tím, že během zásahu byl zraněn jeden z dobrovolných hasičů, nadýchal se spalin z požáru. Do péče si jej převzali záchranáři a převezli ho do zdravotnického zařízení.

Hasiči likvidují požár ve zděné hale o rozměrech přibližně 50×20 metrů. Je nutné rozebrat střechu a vynést a dohasit hořící balíky se senem,“ uvedla mluvčí krajských hasičů.

Událost je v režimu třetího stupně požárního poplachu. Škoda byla velmi předběžně vyčíslena asi na jeden milion korun. Příčina požáru bude předmětem vyšetřování. V sobotu dopoledne proběhne další ohledání místa události vyšetřovatelem příčin požárů, jenž si vyžádal také přítomnost zástupce z expertní skupiny Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč.

Událost byla na krajské operační a informační středisko nahlášena v devět minul po půlnoci, 23. prosince.

Na místě zasahují profesionální hasiči z centrální stanice v Hradci Králové a ze stanice Nový Bydžov. Spolu s nimi na místo zamířilo i několik dobrovolných jednotek hasičů,“ doplnila k požáru mluvčí hasičů a upřesnila, že celý zásah bude trvat do ranních hodin.


PSALI JSME: Kvůli požáru bytového domu v Úpici bylo evakuováno 24 lidí


Aktualizace:  k dnešnímu požáru

Požár se podařilo zlikvidovat v 06:04, tedy takřka po šestihodinovém náročném zásahu. Sdělila aktuálně redakci mluvčí hasičů  Martina Götzová.

Hasiči využili pro boj s požárem automobilový žebřík, na místo byl vyslán také protiplynový kontejner z centrální hradecké stanice. Poslední jednotky se vracely na své stanice kolem sedmé hodiny ranní,“ doplnila Götzová.

Na místě podle informací redakce zůstala jedna místní jednotka dobrovolných hasičů.

Okolnosti požáru jsou nyní v šetření policie a také krajského vyšetřovatele HZS.

-jb

BEZ KOMENTÁŘE