Požár pece ve slévárně v Písečné na Jesenicku - na místě zasahují hasiči. Foto: HZS Olomouckého kraje

Jesenicko – V pondělí 27. srpna v 19:20 došlo k požáru kabeláže okolo pece ve slévárně v Písečné na Jesenicku. Na místě zasahovaly profesionální i dobrovolní hasiči. O požáru informovala krajská mluvčí olomouckých hasičů Vladimíra Hacsiková.

Hasiči po příjezdu zjistili, že celá hala o rozměrech asi 20 × 100 metrů je zakouřená, požárem je zasažená kabeláž a elektroinstalace okolo slévárenské pece a kov z pece vytéká na zem.

Hasiči zajistili vypnutí elektrické energie a plynu a spolu s technologem výroby konzultovali postup hašení požáru. Jednotky nejprve hasily izolaci okolo pece pomocí práškových hasicích přístrojů a také vyteklé železo,“ upřesnila Hacsiková.

V současné době (stav k 20:35 hodině) mají hasiči požár pod kontrolou, v průběhu likvidačních prací budou kontrolovat požářiště a prověřovat, zda se požár nedostal i na opláštění celého objektu.


ČTĚTE TAKÉ: Na pražském letišti hořel Boeing 737, cestující museli z letadla evakuovat pomocí skluzů
Profesionální hasiči na pražském letišti v neděli 26. srpna v dopoledních hodinách museli zasahovat u požáru zařízení APU (pomocná energetická jednotka) v Boeingu 737. Lidé se z letadla evakuovali pomocí speciálních skluzů. 

Výše škody zatím nebyla vyčíslena, s největší pravděpodobností podle prvotních odhadů přesáhne jeden milion korun, příčina vzniku požáru je v šetření. Při požáru nebyl nikdo zraněn ani hasiči nemuseli nikoho evakuovat,“ doplnila k události mluvčí hasičů.

-sim, (red.)

Komentáře