Noční požár rodinného domu v Odrách na Novojičínsku vznikl kvůli topení, zasahovalo osm jednotek. Autor: HZS MsK

Novojičínsko – Osm jednotek hasičů zasahovalo v noci na pátek 19. ledna, až do ranních hodin u požáru rodinného domku a přilehlé dílny v Odrách, místní části Loučky (okres Nový Jičín). Hořet začalo v souvislosti s topením, přesná příčina vzniku požáru se upřesňuje. Předběžná škoda byla odhadnuta na 900 tisíc korun. Při zásahu byl lehce zraněn jeden dobrovolný hasič. 

Noční požár rodinného domu v Odrách na Novojičínsku. Autor: HZS MsK

O požáru dnes informoval, krajský mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela s tím, že už při příjezdu první jednotky hasičů hořela střecha obytné části vydatným plamenem a také přilehlá hospodářská část s dílnou. Zásah značně komplikovaly hromady palivového a dalšího dřeva, umístěného po obvodu hořícího domu, na které hořící střecha brzy propadla.

Hasiči museli také rychle vyklidit a dohasit na volné ploše seno, uskladněné v budově. Zasahující jednotky přitom uchránily před ohněm druhou hospodářskou budovu, stojící vedle hořící části.


Z REGIONU: Záchranáři v MS Kraji zasahovali u osmi dopravní nehod


Oheň dostali hasiči pod kontrolu za dvě a půl hodiny, když jim pomáhal hasičský automobilový žebřík Iveco, z novojičínské hasičské stanice. Dohašování jim zabralo dalších více než pět hodin, a to až do pátečního rána,“ uvedl k události mluvčí hasičů a doplnil, že vyšetřovatel hasičů vyloučil úmyslné zapálení, oheň vznikl v souvislosti s topením.

-jb (-red.)

Komentáře