Chytrý telefon, ilustrační snímek. Zdroj: PixaBay/CC0 Creative Commons

ČR / zahraničí – Celosvětová poptávka po chytrých telefonech dosáhla ve třetím kvartálu 367 milionu kusů, což představuje meziroční zvýšení o tři procenta. Přestože nárůst není nikterak vysoký, z hlediska absolutní poptávky jde o nejsilnější třetí kvartál zaznamenaný společností GfK. Rekordní poptávka byla tažena především Latinskou Amerikou (meziroční nárůst o 11 procent) a střední a východní Evropou (meziroční nárůst o devět procent). Globální průměrná prodejní cena ve třetím kvartálu nadále stoupala, meziročně o rekordních sedm procent.

Střední a východní Evropa: Tržby vyšší o 26 procent

Ve střední a východní Evropě pokračuje růst poptávky – ve 3Q 2017 meziročně o devět procent, což představuje 22,3 milionu kusů.

Hodnota prodejů však rostla rychleji – meziročně o 26 procent, a to díky tomu, že spotřebitelé přesunuli svůj zájem k dražším zařízením. O zvýšenou poptávku se v tomto regionu ve 3Q 2017 zasloužil především silný růst v Rusku (nárůst o 10 procent) a na Ukrajině (zvýšení o 19 procent).

ZAUJALO NÁSExpozice v Apple Museum v Praze? Je prostě jablečná!

Výhled je rovněž pozitivní, neboť se očekává, že poptávka po chytrých telefonech vzroste oproti předešlému roku o devět procent a dosáhne 85,2 milionu kusů.

Mgr. Andrea Patočková,
(red.)

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE