Booking.com - rezervace hotelů. Ilustrační foto. Zdroj: Google.com / internet / official site

Praha  – Server Blesk.cz informuje o tom, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil portálu pro rezervaci ubytování, známém jako Booking.com, pokutu ve výši 8,3 milionu korun. Stalo se tak kvůli uzavírání zakázaných dohod v letech 2009 až 2015.

Tyto smlouvy totiž online portálu zajišťovaly lepší cenu i lepší dostupnost pokojů než ostatním rezervačním kanálům, a to včetně samotných poskytovatelů.

Uvádí se, že klienti při využívání služeb Booking.com získali nižší cenu, než kdyby využili jiný způsob rezervace či kontaktovali daný hotel nebo penzion přímo. Tento postup danému úřadu potvrdily i stovky ubytovacích zařízení v Česku, které byly během šetření osloveny.

Zmiňovanou cenovou politikou tak portál narušil hospodářskou soutěž na trhu zprostředkování online rezervace krátkodobého ubytování, stejně jako na trhu poskytování krátkodobých ubytovacích služeb v České republice.

Podle Martina Švandy, mluvčího ÚOHS, zatím pokuta není pravomocná, a tak firma může podat tzv. rozklad.

Společnost Booking.com byla založena v roce 1996 v Nizozemsku. Webové stránky jsou k dispozici ve 42 jazykových verzích, včetně češtiny. Portál nabízí ubytování v celkem 226 zemích.


ČTĚTE TAKÉ

#cz.sputniknews.com,
(-red.) *

BEZ KOMENTÁŘE