Fotbalová liga, ilustrační foto. Autor: PixaBay

ČR – V sobotu 27. května končí fotbalová sezóna jak pro fotbalisty z ePojisteni.cz ligy, tak pro fotbalisty z Fotbalové národní ligy. Jaké jsou nejzajímavější utkání a kdo o co hraje?

Slavia s Plzní bojují o titul, Mladá Boleslav s Teplicemi o Evropskou ligu, Ostrava s Opavou o postup do ePojisteni.cz ligy a Frýdek-Místek se Sokolovem a Vítkovicemi o udržení ve Fotbalové národní lize.

V prvním duelu, má větší šance Slávie. Před Plzní je o 2 body a ke všemu hraje proti 11. Brnu, s kterým na podzim hrála venku 4:1, načež Plzeň hraje s Jihlavou, s kterou hrála svůj první ligový zápas vyrovnaně, ale nakonec vyhrála 2:1.

Ve dvojici Mladá Boleslav a Teplice je na tom opět lépe celek postavený výš v tabulce – Boleslav. Sice má před Teplicemi náskok jen jednoho bodu, ale hraje proti 9. Liberci, který v lednu zdolala 4:1. Teplice hrají proti 7. Dukle Praze, se kterou hrály těsně 1:0. Jediná výhoda mužstva z Teplic je snad ta, že hraje doma. Na toto utkání dal dokonce volný vstup, takže zřejmě vsadí na obrovskou podporu fanoušků.

V souboji Ostravy s Opavou má větší šance, jak už je zvykem, tým postavený výše v tabulce, což je v tomto případě Ostrava. Ta hraje doma se Znojmem, s kterým venku remizovala 1:1. Opava si to rozdá s mužstvem Olomouce, který už jistě vyhrál Fotbalovou národní ligu.

A teď k trojici, která bojuje o udržení ve Fotbalové národní lize. Mezi těmito třemi týmy je jen jednobodová mezera. Frýdek-Místek a Sokolov mají 29 bodů, Vítkovice 28. Z těchto tří týmu se udrží dva, ale kdo to bude? Frýdek-Místek, který hraje venku proti Ústí nad Labem, Sokolov který hraje na půdě Vlašimi, nebo Vítkovice, které jedou do Prostějova, což je tým který má už jistý sestup?

Zápasy Fotbalové národní ligy začnou v 15:00, zápasy ePojisteni.cz ligy začínají v 17:00. Na ČT Sport se budou vysílat zápasy Ostravy proti Znojmu a Plzně proti Jihlavě.

ČTĚTE TAKÉ:  Na 2. ročník šipkařského turnaje POMÁHÁME TOMÁŠKOVI ve Výškově

To kdo tyto duely vyhraje, ještě není vůbec jasné. Ale co je jasné, je to, že poslední kolo jak ePojisteni.cz ligy tak Fotbalové národní ligy bude ještě zajímavé. Takže pokud chcete podpořit svůj oblíbený klub, teď je ta nejlepší chvíle.

PSALI JSME: 11. ME ve veslování v Račicích zítra startuje!

Autor: Jakub Kohout
redakce ZE

Komentáře