Policie (Ilustrační foto) Autor: JB - ZprávyExtra.cz

PRAHA / V minulém týdnu, ve čtvrtek 8. října v dopoledních hodinách přijal operátor tísňové linky oznámení o muži, který se ve svém bytě v Praze 2 v ulici Krkonošská zabarikádoval před exekutorem a hrozí sebevraždou. Na místě museli zasahovat záchranáři, policisté i vyjednavač.

„Vše započalo, když soudní exekutor vstoupil do bytu dlužníka a ten se vyzbrojený kuchyňským nožem poranil na krku a hrozil sebevraždou. Přivolaní policisté začali se zabarikádovaným mužem přes zavřené dveře komunikovat a snažili se v poklidu celou věc vyjasnit,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Muž odmítal jakoukoliv pomoc i od přítomných záchranářů. V okamžiku, kdy se policisté, přes stále se opakující hrozby sebevraždou, rozhodli vstoupit do bytu, si muž paličkou na maso začal zatloukat nůž do břicha.

I přesto, že policisté v tomto jednání muže zastavili, stihl si poranit břicho. Agresor dokonce na jednoho ze zakročujících policistů zaútočil a to zmiňovanou paličkou na maso, kterou ho udeřil do hlavy.

„I přesto však policisté zákrok zdárně dokončili a zajištěného útočníka předali záchranářům, kteří ho odvezli do psychiatrické léčebny,“ uvedl Daněk.

Policisté v současné době případ prošetřují pro podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě, za což v případě odsouzení hrozí pachateli až čtyři roky za mřížemi. Zraněný policista byl vzhledem ke svému zranění převezen do nemocnice k ošetření.

Komentáře