PRAHA / Čtyři lidé se utopili od počátku teplého víkendu v Praze a středních Čechách, pátého pohřešují. Smutnou bilanci doplňují chlapec a mladý muž, které se podařilo po vytažení z vody oživit a jsou ve vážném zdravotním stavu v nemocnici.

První život vyhasl v pátek 3. července v odpoledních hodinách v Křeneckém jezeře. „Mladá žena chtěla dle všeho přeplavat na druhou stranu jezera. Zhruba po hodině bylo nalezeno její tělo jinými plavci. Ženě již nebylo pomoci a zasahující lékař mohl jen konstatovat smrt,“ uvedla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová

Jen o pět kilometrů dále je jezero Lhota, kde v sobotu 4. července marně až do nočních hodin pátrali hasiči a potápěči po pohřešovaném plavci. Pokračovat mají v neděli ráno.

To jezero Mezi mosty v nedalekých Čelákovicích vydalo svou oběť ještě v sobotu za soumraku. Skupinka kamarádů si všimla, že jeden z nich chybí a zalarmovala pomoc. Hasiči mrtvé tělo objevili pod vodou u ostrůvku. Vylovit ho přijel tým policejních potápěčů.

Dalším sobotním utonulým byl muž na pražském koupališti Džbán, který vlezl do vody údajně pod nemalým vlivem alkoholu.

Čtvrtou víkendovou obětí je starší muž, který v pátek zemřel v přehradě Orlík. Oživit se pak ve stejný den večer podařilo svědkům a především záchranářům dva tonoucí. Mladého muže u rybníka ve Velkém Oseku na Kolínsku a chlapce z Kutnohorska, jenž se topil v bazénu. Oba leží v nemocnici.

Komentáře