PRAHA / Podvodník prodával na internetu padělky luxusního zboží, kriminalisté ho dopadli před poštou. Detektivové na Proseku dopadli pětatřicetiletého muže, který se živil internetovým prodejem padělků oblečení, kabelek a dalších doplňků věhlasných luxusních značek.

Podvodník na sebe upozornil během loňského února, když policistům ujížděl svým výkonným sportovním vozem BMW bezohlednou jízdou ulicemi Holešovic. Hlídce podvodník sice ujel, nicméně to už byl v hledáčku kriminalistů, kteří si na řidiče počkali před poštou v Běchovicích, kam mířil odeslat asi dvacet balíků s padělky zákazníkům internetového bazaru. Detektivové podvodníka zadrželi a zajistili mu navíc jeho luxusní vůz BMW a neodeslané zásilky.

„Policisté tak začali ve vyšetřování složitého případu, během kterého oslovili ke spolupráci i nejrůznější odborníky, specialisty a analytiky. Například zástupci majitelů renomovaných značek vypracovali odborná vyjádření a shodně konstatovali, že zajištěné zboží bylo neoprávněně opatřené jejich ochrannou známkou a jednalo se o tak padělky, zaměnitelné za originály. Kriminalisté během domovních prohlídek bytu zadrženého zajistili další stovku padělaného oblečení a doplňků, dva počítače, finanční hotovost, peníze na bankovním účtu a velké množství dat související s nabídkou padělků na internetu. Detektivové proto muže podezřívají, že se věnoval tomuto druhu podnikání dlouhodobě, balíky odesílal v podstatě do všech koutů republiky a mohl si tak přijít i na několik milionů korun výdělku. Například od listopadu roku 2013 do února roku 2014 odeslal přes dvanáct set zásilek a vydělal si více než milion sto tisíc korun,“ popsala podvodné jednání policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Domovní prohlídka u podvodníka v bytě

Během vyšetřování kriminalisté zjistili, že podvodník byl zatížený exekucemi a proto většinu majetku převedl na svoji matku, využíval jejího bankovního účtu, ta však o aktivitách svého syna dlouho neměla tušení. Dluhy z minulosti tak podvodník řešil postupně prodejem padělků. V rejstříku trestů má od roku 2005 dva záznamy majetkového charakteru, soudy na Praze 6 a 4 ho odsoudili za milionové podvody nepodmíněně a po propuštění z vězení mu uložili pětiletou zkušební dobu do roku 2014.

„Vyšetřovatel před několika dny obvinil zadrženého podvodníka ze spáchání trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením a za to mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na 2 léta. Kriminalisté spisový materiál, obsahující zatím přes tisíc listů, prozatím neukončili a čekají ještě na vypracování odborných vyjádření analytiků, na základě zjištěných informací pak může být trestní stíhání ještě rozšířeno. Teprve poté bude možné vypracovat návrh na podání obžaloby státnímu zástupci,“ dodala Rösslerová.

Komentáře