Sdílejte
Mladý učitel jazyků z ciziny záhadně zmizel na čerpací stanici na Jižní spojce v Praze Foto: Policie ČR/ZprávyExtra.cz

PRAHA / Pražští polcisté vyšetřují záhadné zmizení mladého učitele jazyků z ciziny. Pětadvacetiletý Švéd Yusef Frobom projížděl v minulém týdnu s kamarádem po Jižní spojce, kdy na čerpací stanici ale vystoupil a od té doby o něm nikdo neslyšel. Pátrání bylo po muži vyhlášeno 31. března, kriminalisté na případu spolupracují se Švédskou i Bulharskou stranou.

„Od středy 31. března pátrají policisté po pětadvacetiletém muži ze Švédska, který cestoval autem se svým kamarádem z Bulharska, kde pracuje jako učitel švédštiny. Oba muži se vraceli zpátky domů do Švédska a cestou se zastavili na benzínové stanici na Jižní spojce, kde se šel řidič zeptat na cestu. Spolujezdec také vystoupil z vozidla a odešel směrem za myčku aut, přičemž to vypadalo, že si jde jen odskočit. Od té doby je však pohřešovaný a proto se obracíme na veřejnost s prosbou o pomoc k zjištění místa jeho nynějšího pobytu,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Popis pohřešovaného

Pohřešovaný je vysoký 185 cm, má střední postavu, oválný obličej, středně dlouhé černé vlasy, hnědé oči a delší černé strniště. Muž nosí silné dioptrické brýle. Naposledy byl oblečen do černé bundy, červeného trička, světlých džínů a na nohou měl černé boty. U sebe měl švédský cestovní pas, řidičský průkaz, platební kartu a hotovost v řádu několika desítek Euro.

„Podle oznamovatele, který pohřešování nahlásil, má muž zálibu v pití alkoholu a rád hraje hazardní hry,“ dodal Daněk.

Jestliže víte, kde se muž nachází, kontaktujte ihned linku 158.

Komentáře