Sdílejte
Andrej Babiš , ilustrační foto. Zdroj: facebook.com

Praha – My, aktivisté z aktivistické skupiny AUVA, zvedáme hozenou rukavici a veřejně vyzýváme Andreje Babiše k veřejné debatě.

Pane Babiši, v sobotu jsme uspořádali Spanilou jízdu proti populistickým politikům kolem Čapího hnízda.

V našich reproduktorech znělo mnoho argumentů. Přesto jste poté sdělil do večerních zpráv FTV Prima, že nechceme diskutovat a že nemáme argumenty. Chceme se proti tomu ohradit. Je to lež. Zvali jsme Vás na demonstraci, nepřišel jste. Chtěl jste se scházet pokoutně, ale na to jsme upozornili, že na pokoutné schůzky chodit nebudeme a že je chceme veřejné.

Veřejně Vás tedy vyzýváme, dejte nám termín a my uspořádáme veřejnou debatu, kde probereme všechny naše argumenty, o kterých tvrdíte, že je nemáme. Debata bude s jedním mikrofonem a obrazovkou. Jeden bude vždy mluvit a ostatní budou reagovat na obrazovku z telefonu nebo počítače. Celkový formát s Vámi předem prodiskutujeme.

ČTĚTE TAKÉ: Recept na výrobu novely zákona. Vyberte si zákon, který chcete novelizovat…

Předem vylučujeme, že bychom šli do jakéhokoli pořadu, který byste měl pod taktovkou.

Viděli jsme pár takových debat, vždy nechali mluvit jen Vás a ostatní účastníky usměrňovali. Budeme slušní a budeme věcní. Chceme probrat Váš populismus, proč to vše děláte, Váš střet zájmů, Vaše praktiky v podnikání, nesmyslné zákony, které jste vydal Vy, i vláda, ve které jste vládl. Chceme probrat i Vaši knihu. Jsme otevření přijímat Vaše argumenty, pokud budou věcné a pravdivé. Pokud si stojíte za tím, že to myslíte s Českou republikou dobře, že máte proti nám argumenty a že s námi chcete diskutovat, pak tedy přijďte.

My s Vámi jednáme na rovinu. Nepotřebujeme k tomu soudy ani policii. Rádi s Vámi prodiskutujeme Vaše názory.

Zdroj: Michal Vožda
skupina AUVA
Autor: Redakce „ZE“

Komentáře