Premiér Babiš před jednáním.. Foto: Twitter.com / @AndrejBabis

Praha – Valné shromáždění OSN ve středu hlasovalo o Globálním paktu OSN o migraci. Drtivá většina se vyslovila pro jeho přijetí. Delegáti odměnili toto rozhodnutí dlouhým potleskem. Česká republika je však jednou z pěti zemí, které hlasovaly proti. Potvrdil to i český premiér Andrej Babiš.

Usnesení podpořilo celkem 152 zemí. Pět států bylo proti a ostatních dvanáct se zdrželo hlasování. Proti jeho přijetí hlasovaly státy, které k paktu nepřistoupily. Jednalo se o Spojené státy, Maďarsko, Izrael, Polsko a Českou republiku.

Tuto informaci na svém Twitteru potvrdil i předseda vlády Andrej Babiš. Svůj příspěvek na sociální síti zakončil slovy: Držíme naši strategii proti ilegální migraci. A nepřijmeme ani jednoho migranta.“

Sledujte náš zpravodajský speciál Uprchlická Krize…“

Daný dokument, jehož text byl vypracován během šestiměsíčního projednávání prakticky všemi členskými státy OSN, není právně závazný, ale pouze poskytuje možnost globální spolupráce v této oblasti. Cílem paktu je posílit mezinárodní spolupráci ohledně bezpečné, spořádané a legální migrace.

SOUVISEJÍCÍ TÉMA

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

Komentáře