Škoda Vision X. Ilustrační foto. Zdroj: #pixabay.com / CC0 Creative Commons

Česko – Prezident automobilového sdružení AutoSAP Bohdan Wojnar shrnul údaje letošního roku ve výrobě aut v České republice, oznámil rekordy a promluvil o důležitých budoucích změnách v tomto průmyslu, informoval dnes portál Novinky.cz.

Zaprvé se prezident zmínil, že se letos vyrobí rekordní počet aut, a to téměř 1,45 milionu osobních vozu. Výroba automobilů oproti loňskému roku vzrostla asi o půlmilionu. AutoSAP na své stránce zveřejnil výsledky o výrobě a odbytu motorových vozidel v ČR za rok 2018.

Tento záznam okomentoval Wojnar a poznamenal, že „tyto výsledky nejsou samozřejmostí, ale stojí za tím ohromné úsilí našich zaměstnanců na všech úrovních…“, píšou Novinky.cz.

Prezident AutoSAP dále ohlásil plán možných pozitivních změn. Jedná se o vnitřní změny, například zavádění umělé inteligence, nástup digitalizace a nízkoemisní mobilitu.

SOUVISEJÍCÍ

Portál také píše o schválení Evropským parlamentem legislativy, která zajišťuje snížení emisí CO2 u nových aut, což zlepší ekologickou situaci nejen v Česku, ale i v celé Evropě. Podle normy od roku 2030 nově vyrobená auta budou muset vypouštět o 40 procent CO2 méně, než stanoví norma pro rok 2021, což činí přibližně 58 g oxidu uhličitého na kilometr.

Podle tiskové zprávy AutoSAP, ze které citují Novinky.cz, od 20. června 2018 počet zaměstnanců v automobilovém průmyslu dosáhl 126 000 osob. Nepřímo však vytváří až 400 tisíc pracovních míst. V České republice se automobilová výroba každoročně zvyšuje. V průmyslu rovněž roste počet pracovních míst a export.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

Komentáře