Praha – Stovka hasičů zasahovala u požáru skladovací haly s textilem v pražské Písnici, v ulici Pramenná. Na místě se postupně vystřídalo devět profesionálních a třináct dobrovolných jednotek. Hořely oděvy a obuv v hale na ploše 50 × 100 metrů. Informoval o tom tiskový mluvčí pražských hasičů Martin Kafka.

K požáru došlo v úterý 4. prosince, několik minut po poledni.

Plameny zachvátily cely prostor haly a dál se šířily na vedlejší objekty. Hasiči se tak soustředili na zastavení šíření plamenů. „Po asi dvou hodinách se jim šíření požáru podařilo eliminovat a následovalo dohašování vnitřní části haly,“ upřesnil tiskový mluvčí.

Zdroj: #YouTube.com

Celkem bylo nasazeno 15 C proudů včetně výškové techniky. Požářiště bylo rozděleno na tři úseky. Uvnitř haly se nikdo nenacházel, došlo pouze k lehkému zranění zasahujícího hasiče, který se po ošetření vrátil zpět na místo požáru,“ uvedl Kafka.

Chemická jednotka měřila koncentrace škodlivin, které během celého zásahu nebyly zvýšené. Velitel zásahu na místo povolal Český červený kříž a Kontejner nouzového přežití kvůli občerstvení a zázemí pro hasiče. Okolo 18. hodiny podvečerní zasahující hasiči postupně dohašovali skrytá ohniska požáru.

KRIMI Z REGIONU

Zdroj: #YouTube.com

Vedle hasičů na místě zasahovala také Policie ČR. Okolí místa požáru bylo uzavřeno. Doprava byla zpřístupněna pouze pro záchranné složky IZS.

Výše škody zatím nebyla, dle dostupných informací redakce stanovena. Příčiny vzniku požáru jsou nyní, v šetření Policie ČR i vyšetřovatele hasičů.

sim, (red.)

Komentáře