Sdílejte
Požár autobusu Student Agency v Praze Foto: Eva Ulrichová

PRAHA / V neděli 6. prosince krátce po 14. hodině v Praze za Štefánikovým mostem hořel autobus společnosti Student Agency. Všichni cestující jsou v pořádku. O požáru dálkového autobusu informovala server ZprávyExtra.cz čtenářka Eva Ulrichová, která v osudné okamžiky v autobusu cestovala.

„Autobus společnosti Student Agency na trase Most – Praha krátce po 14 hodině začal hořet v Letenském tunelu. Řidič i cestující požár zaznamenali až po přejezdu mostu. Já jako jedna z cestující přináším zprávu přímo z místa a o celé situaci,“ uvedla pro server ZprávyExtra.cz cestující z autobusu Eva Ulrichová.

Po přejezdu mostu se po celém autobuse od stevardky ozvalo: „Všichni rychle vystupte, prosím, hoří autobus!“ Vyděšení cestující popadli svá příruční zavazadla, kabáty a vyběhli ven. Ze zadního kola autobusu šlehali plameny.

Řidič autobusu urychleně bez váhání popadl retardér a začal plameny hasit, u ucha držel telefon a volal hasiče o pomoc. Ti se do pár minut dostavili a požár uhasili.

Vyděšení cestující během akce na sebe panicky volali: „Běžte dál! Co když to bouchne!“, jiní hasiče natáčeli na sociální sítě.

„Kdyby nás nenechávali jezdit takovými šunty, nic by se nestalo!“ Nadávala jedna z cestujících.

Během desítek minut hasiči požár uhasili a autobus byl odvezen.

Autobus Student Agency je během posledních dní už třetí autobus v Praze, který začal hořet. V nedávné době to byly dva autobusy linky 195 v Letňanech. Více o těchto požárech naleznete zde.

Komentáře