Sdílejte
Výherní automaty v herně Zdroj: PIXABAY

PRAHA / Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v minulých měsících pracovali na objasnění případu provozování nelegálních heren a výherních automatů v městské části Praha 3. Podařilo se jim odhalit 6 nelegálních heren a zajistili téměř stovku výherních automatů, informoval o tom policejní mluvčí Jan Daněk.

Kriminalisté přijali v srpnu loňského roku od Ministerstva financí trestní oznámení, které směřovalo k několika takovýmto provozovnám. Toto oznámení kriminalisté prověřili a zjistili, že se jedná o herny, ve kterých jsou skutečně provozovány nelegálně výherní automaty tzv. „kvízomaty“ a klasické výherní automaty.

„To vše pod zástěrkou občanského sdružení nebo společnosti s ručením omezeným. Po několika týdenním sledování a získávání důkazů provedli kriminalisté v říjnu loňského roku samotnou realizaci, při které provedli celkem šest domovních prohlídek. Tato akce probíhala dva dny a to především v nočních hodinách. Na konci celé této realizace bylo zajištěno skoro 100 výherních automatů a 60 tisíc korun,“ uvedl Daněk.

V polovině března proběhla ze strany kriminalistů další akce, jelikož v jedné ze šesti heren, kde proběhlo zajištění automatů v loňském roce, opět vznikla další herna. Tentokrát v ní bylo na základě povolení k domovní prohlídce zjištěno celkem 16 výherních automatů.

VIDEO: Jedna z nelegálních heren v Praze

„Celý případ je kvalifikován jako trestný čin neoprávněné provozování loterie a podobné sázkové hry, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. Žádná konkrétní osoba zatím nebyla obviněna a kriminalisté na případu dále pracují,“ doplnil Daněk.

„Závěrem nutno zmínit, že situace okolo nelegálního provozování automatů není lhostejná ani radnici Prahy 3, jelikož jsme v souvislosti s tímto případem, přijali podnět i od jejího vedení,“ ukončil Jan Daněk

Komentáře