PRAHA / Zaparkované Porsche na pražském Vyšehradu se zalíbilo mladému vandalovi, po kterém plicie pátrá. Za svůj cíl si navíc podle důvěryhodného zdroje serveru ZprávyExtra.cz vybral vozidlo zpěváka Daniela Landy. Porsche Daniela Landy poplival, polil z plastové lahve pivem a poškrábal celé vozidlo kamenem. Škoda na vozidle se vyšplhala na několik desítek tisíc korun.

K vandalskému činu došlo 23. července, ten zachytily kamery, kde bylo luxusní Porsche Daniela Landy zaparkované.

Zpočátku to vypadalo, jakoby si chtěl Porsche jen prohlédnout. Vzápětí se ale ukázalo, že má s vozidlem úplně jiné úmysly. „Nejprve do průduchu nad zadním blatníkem hodil zapálenou cigaretu a poté vůz poplival a polil pivem. Na závěr ze země sebral dlažební kostku, kterou poškrábal lak vozidla po celém jeho obvodu,“ sdělila policejní mluvčí Iveta Martínková.

Tímto jednáním vandla způsobil škodu okolo šedesáti tisíc korun. V případě dopadení a odsouzení hrozí vandalovi až jeden rok za mřížemi a samozřejmě i náhrada způsobené škody.

VIDEO: Vandal ničí Landovo Porsche

Policisté však nepátrají pouze po vandalovi, ale také po dívce, která jeho jednání po celou dobu přihlížela. Jakékoliv informace k této dvojici přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158, nebo kterékoliv policejní služebně.

Závěrem je nutno zmínit, že podle kamerového záznamu mladíkovo počínání sledovalo hned několik náhodných svědků, kteří se na místě pozastavili. I přesto od nich ale policisté nepřijali žádné oznámení na linku 158, jehož včasné přijetí by mohlo dopomoci k okamžitému zadržení vandala.

Komentáře