PRAHA / Pražští kriminalisté pracují od 2. února na případu pokusu krádeže Jeepu na pražské Floře. Majitel zaparkoval svůj vůz v hodnotě 650 tisíc korun v garážích nákupního centra Flora, a když se pak k autu vrátila jeho přítelkyně, zjistila, že nelze standardně otevřít dálkovým ovládáním, ale pouze manuálně.

„Jeep navíc nešel nastartovat a měl otevřenou kapotu. Žena proto přivolala policisty s tím, že se někdo snažil s největší pravděpodobností jejich auto odcizit“, uvedla pražská policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Do garáží obchodního centra Flora přijeli kriminalisté, ti Jeep ohledali a z bezpečnostních kamer zjistili, že v okolí auta se kolem osmé hodiny večer pohyboval neznámý muž. Ten dokonce chvíli pod Jeepem ležel, a z kamerových záznamů nebylo vůbec patrné, co přesně dělá. Detektivové tak na místo povolali i psovoda se speciálně vycvičeným psem a pyrotechnika, s podezřením na uložení nástražného výbušného systému. Toto podezření se ale nakonec nepotvrdilo. Policisté však zjistili, že auto má odpojenou baterii, přestřižené kabely a další zásahy.

„Kriminalisté řeší tento případ jako pokus krádeže a s ohledem na případnou výši škody hrozí podezřelému muži až osmiletý pobyt ve vězení. Jakékoliv informace k totožnosti muže, kterého zachytily bezpečnostní kamery, přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158“, dodala mluvčí Rösslerová.

Muž je ve věku kolem čtyřiceti let, menší postavy. Vlasy má krátké tmavé, značně prořídlé. Byl oblečený do tmavé bundy, světle modrých džínů, na hlavě měl černou kšiltovou čepici a nosí dioptrické brýle. S sebou měl tmavý batoh s nejrůznějším nářadím a během pokusu krádeže kouřil cigaretu.

Komentáře