Policie dopadla lupiče Zdroj: Policie ČR

PRAHA / V polovině srpna se v Moskevské ulici v Praze odehrála loupež. Policie díky medializaci případu dopadla lupiče. O dopadení lupiče podal ve čtvrtek 22. října zprávy mluvčí pražské policie Jan Daněk.

„Policisté museli prověřit každý z nich jednotlivě, protože ani jeden nesměřoval ke stejné osobě. Jak už tomu tak někdy bývá, až ten poslední detektivy přivedl na správnou stopu a ve středu 21. října ráno zadrželi podezřelého. Pro toho si zašli přímo k němu do bytu, jelikož měli podezření, že by mohl být ozbrojen,“ uvedl Jan Daněk.

Jednačtyřicetiletý zadržený muž se k loupeži přiznal a řekl, že peníze potřeboval ke splacení svých dluhů. Také uvedl, že inspiraci přepadnout zrovna banku našel při hraní počítačové hry, proto ho napadlo zkusit to i v reálném životě.

„Při následné domovní prohlídce pak policisté našli jak oblečení, tak i pistoli, se kterou loupež provedl. Muž si pak vyslechl obvinění ze spáchání trestného činu loupež, za což hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Stíhání bude vedeno na svobodě,“ uvedl Daněk.

VIDEO: Detektivové zadrželi bankovního lupiče

Zdroj: Policie ČR

Komentáře