PRAHA / Reportér internetové televize Stream.cz Janek Rubeš, který se zabývá tématem nepoctivých taxikářů v Praze, byl v úterý 14. července na Staroměstském náměstí napaden s jedním z řidičů taxi, podle zdroje jde o Pana Kubáta. Záběry zachycují, jak po krátké debatě reportér Janek Rubeš končí sražený na zemi a politý kolou. „Protože jsem zakop‘, já tady jím,“ popírá taxikář Kubát strážnici, že by Janka Rubeše napadl.

K napadení reportéra Janka Rubeše došlo v úterý den poté, co internetová televize Stream.cz zveřejnila další díl ze sledovaného pořadu Praha vs. Prachy, v němž reportér Janek Rubeš postupně odhaluje nekalé praktiky nepoctivých taxikářů v Praze, respektive. řidičů, kteří již taxikářskou koncesi nemají, ale stále v centru či na Staroměstském náměstí načerno nabízejí taxikářské služby za abnormálně vysoké ceny a okradájí cestující.

Aktérem potyčky byl právě jeden z řidičů zachycený v předešlé reportáži. „Šel jsem bez kamery po Staromáku a narazil jsem na pána z naší včerejší epizody,“ popsal Janek Rubeš průběh napadení, který již řeší policie.

„Proběhl tam nějaký dialog, kdy já jsem se pána ptal, jestli ještě jezdí jako taxikář, on řekl, že už nejezdí jako taxikář, a co mi je do toho. A jak to dopadlo, jste viděli sami,“ dodává Janek Rubeš s odkazem na video z napadení. Rubeš poznamenal, že jeho tým už se chystal téma pražských taxikářů opustit, ale sami taxikáři podle něj očividně stojí ještě o další díl.

Komentáře