Vyloupené vozidlo. Foto: MP Praha

Praha – Ve středu krátce před půl třetí ráno prováděli strážníci z Prahy 4 kontrolní činnost v ulici Pod Nuselskými schody. V přilehlé Bělehradské ulici si strážníci všimli zaparkovaného vozidla s houkajícím alarmem.

Od vozidla se v tu chvíli začala vzdalovat skupinka tří osob. Jedna z osob navíc odhodila nějaký předmět pod další zaparkované vozidlo. Strážníci zkontrolovali houkající vozidlo a zjistili, že má rozbité okénko u  spolujezdce.

Hlídka bleskově pronásledovala jednu z osob a podezřelého muže dostihla v Závišově ulici. Muž byl značně nervózní a na výzvu strážníků se vrátil zpět k poškozenému vozidlu. Jeden ze strážníků navíc zkontroloval, co muž odhodil pod jiné vozidlo. Nalezl pár gumových rukavic a tašku přes rameno s několika střepy.

Strážníci ho omezili pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě a přivolali na místo Policii ČR. Při dalším šetření události se na místo dostavily i dvě ženy, které se u  poškozeného vozidla předtím také nacházely. Celou věc si následně k dalšímu opatření převzala Policie ČR

t/r

Komentáře