Andrej Babiš jednal v Primoco UAV o využití bezpilotních civilních letounů při boji s migrací. Foto: Vlada.cz

Praha – V úterý 14. srpna navštívil předseda vlády Andrej Babiš společnost Primoco UAV v Praze. S jejím vedením jednal o možnosti využití bezpilotních civilních letounů při monitoringu nelegálních migrantů ve Středozemním moři. 

Podle premiéra Babiše by se české bezpilotní letouny mohly zapojit do monitoringu italského pobřeží a Středozemního moře. Na konci srpna chce o jejich využití mluvit také s italským premiérem Giuseppem Contem a maltským premiérem Josephem Muscatem.

Dnes je převaděčství obrovský byznys, ve kterém údajně pracuje 40 tisíc lidí, kteří vydělávají miliardy euro. Evropa musí intenzivně bojovat proti převaděčům a pašerákům. Naše vláda může v rámci jednání nabídnout pomoc, kdy by tato letadla mohla monitorovat pobřeží,“ uvedl předseda vlády Andrej Babiš.

Zároveň je podle premiéra Babiše důležité zrevidovat práci agentury Frontex a zaměřit se především na pomoc lidem v zemích jejich původu tak, aby došlo k úplnému zastavení ekonomických migrantů.


PSALI JSME: Vláda jmenovala V. Košťála novým předsedou Rady ERÚ, podá také žalobu k Soudnímu dvoru EU kvůli dotacím pro zemědělce
Kabinet Andreje Babiše se v úterý 31. července sešel k poslednímu jednání před vládními prázdninami. Ministři se kvůli rekonstrukci Strakovy akademie sešli v Hrzánském paláci a projednali mj. šest poslaneckých návrhů novel zákonů. 

Bezpilotní civilní letouny dokáží i díky tepelným senzorům odhalit a sledovat čluny s nelegálními migranty, sledovat pobřežní vody i pomáhat při záchranných operacích. Slouží také například v zemědělství, stavebním inženýrství či hornictví.

#Vlada.cz
(red.)

Komentáře