Andrej Babiš se v Hrzánském paláci setkal s ministerským předsedou Saska-Anhaltska Reinerem Haseloffem. Foto: vlada.cz / official site

Praha – Předseda vlády Andrej Babiš se v pondělí 8. října 2018 setkal s ministerským předsedou Saska–Anhaltska Reinerem Haseloffem. Společně jednali o investičních příležitostech v Sasku–Anhaltsku a o česko–německých vztazích.

Premiér Andrej Babiš ocenil vynikající vztahy s Německem i s jednotlivými spolkovými zeměmi, k jejichž rozvoji významně přispívá česko–německý strategický dialog. V souvislosti s tím premiér zmínil i roli Česko–německého fondu budoucnosti, který funguje již 20 let a poskytl granty v přibližné hodnotě 50 mil eur na téměř 10 000 projektů.

Dalším tématem setkání byly hospodářské vztahy obou zemí. SRN je největší obchodní partner České republiky, přičemž Sasko-Anhaltsko je mezi spolkovými zeměmi podle objemu vzájemného obchodu na 9. místě. Obchod mezi ČR a Saskem-Anhaltskem trvale roste a v roce 2017 dosáhl hodnoty téměř 1,5 miliardy euro.

#vlada.cz


PSALI JSME: Vláda chce v příštích letech přijmout dalších 450 hasičů, schválila také koncepci Digitální Česko
Vláda Andreje Babiše na jednání ve středu 3. října 2018 rozhodla mimo jiné o personálním posílení Hasičského záchranného sboru ČR v příštích třech letech o celkem 450 osob. Odsouhlasila výroční zprávu o hospodaření systému veřejného zdravotního pojištění v loňském roce a přijala tři strategické materiály, které dohromady tvoří koncepci Digitální Česko. 

Reiner Haseloff je ministerským předsedou Saska–Anhaltska od roku 2011.

#vlada.cz, (red.)

Komentáře