Při požáru na Příbramsku hasiči zachránili matku se třemi dětmi. Foto: HZS Středočeského kraje

Nový Knín – K požáru rodinného domu v obci Nový Knín na Dobříšsku vyjely ve středu 7. března po osmé hodině tři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů.

Matka s třemi syny se v době vzniku požáru nacházela v prvním patře.

Při nahlašování události uvedla, že došlo k požáru s údajným výbuchem v kotelně v přízemí, oheň se šíří na schodiště a znemožňuje jim tak opustit hořící dům.

O požáru informoval Jaroslav Gabriel z HZS Středočeského kraje s tím, že Operační důstojník na místo ihned vyslal čtyři cisternové automobily, automobilový žebřík, plošinu, velitele čety a vyšetřovatele příčin požárů. Do příjezdu hasičů se majitelka i přes mimořádně stresující situaci zachovala velmi duchapřítomně, zavřela se i s dětmi v nejvzdálenějším pokoji od požáru a utěsnila dveře. Tím výrazně omezila pronikání zplodin hoření do místnosti a umožnila tak všem přežít do příjezdu prvních jednotek.

Hasiči pak všechny čtyři osoby zachránili pomocí nastavovacích žebříků a poskytli jim první pomoc v podobě kyslíkové terapie.

Záchranná služba, je pak ošetřila na místě bez nutnosti transportu do nemocnice. Uvnitř zakouřeného domu současně probíhaly hasební práce v dýchací technice. Za 45 minut byl požár pod kontrolou a přibližně stejnou dobu potom trvalo dohašování a ventilace objektu,“ upřesnil Jaroslav Gabriel.


ČTĚTE TAKÉ: V Záchlumí na Orlickoústecku shořela novostavba. Zasahovalo celkem 10 jednotek hasičů


Jako příčinu vzniku požáru vyšetřovatel stanovil vylétnutí žhavého popelu z kotle,“ doplnil Gabriel a upřesnil, že stanovená škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun, hasiči uchránili majetek za jeden milion.

BEZ KOMENTÁŘE