Požár střechy domu v Čenovicích. Foto: HZS SČK

Požár v Čenovicích na Kutnohorsku byl ohlášen na tísňovou linku středočeských hasičů v neděli 26. listopadu v 10:39 hodin.

Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje k události vyslalo jednotky profesionálních hasičů ze stanic Zruč nad Sázavou, Kutná Hora a Uhlířské Janovice, dále také jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Čestín a Zbraslavice.

Po příjezdu na místo byl průzkumem zjištěn požár střešní konstrukce v okolí komínového tělesa. Velitel zásahu nechal na střechu nasadit jeden vodní proud a bez poškození střešní krytiny byla část střechy rozebrána. Požár se hasičům podařilo lokalizovat přesně za hodinu od jeho nahlášení, za několik dalších minut byla operačnímu středisku ohlášena i likvidace.

Díky efektivnímu zásahu vznikla škoda pouze 20 tisíc korun, uchráněné hodnoty vyšetřovatel vyčíslil na jeden a půl milionu korun. Příčinou vzniku požáru byla nevhodná konstrukce komínového tělesa při průchodu střechou. Celá událost se obešla bez zranění osob.

-rej

zprávyExtra

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE