Složky IZS u požáru ostravské ubytovny. Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Ostrava – Čtyři jednotky hasičů celkem s devíti vozidly zasahovaly v pátek 12. ledna, večer v Ostravě-Zábřehu u požáru ve dvou přízemních pokojích šestipatrové ubytovny v Čujkovově ulici. Hasiči zachránili celkem 56 osob, když některé děti vynášeli do bezpečí na rukou, dalších 50 osob evakuovali i společně s policisty. Informoval o tom krajský mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Předběžná škoda byla odhadnuta na 200 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Hořelo ve dvou pokojích zvýšeného přízemí. Hasiči dostali oheň pod kontrolu během šesti minut.

Ihned se zaměřili na záchranu dětí a dospělých pomocí vyváděcích parat masek z několika pater budovy, kam se dostal nebezpečný kouř. Většina zachráněných a evakuovaných rodin a jednotlivců skončila v teple dvou hasičských evakuačních autobusů,“ upřesnil Kůdela.

Hasiči pokračovali v průzkumu potenciálně nebezpečných míst ubytovny i pomocí automobilového žebříku. Po odvětrání celého šestipatrového objektu (7 NP) pomocí přetlakových ventilátorů se mohli obyvatelé bezpečných bytů vrátit do svých domovů, a to kolem půl deváté večer,“ doplnil k události mluvčí hasičů.

Záchranáři ošetřovali celkem pět osob – tři ženy a dva muže.

K události se vyjádřil také krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že sedmašedesátiletý muž, který při požáru pomáhal s hašením, jevil známky intoxikace zplodinami hoření. Byl ošetřen s dechovými obtížemi a následně přepraven na urgentní příjem Městské nemocnice v Ostravě.

FOTOGALERIE: Složky IZS u požáru ostravské ubytovny.

Další čtyři osoby byly vyšetřeny a poté ošetřeny s obtížemi interního charakteru, které se v souvislosti s požárem zhoršily, ale také se stresovou reakcí na událost. „Všem byla poskytnuta potřebná péče ze strany posádek záchranné služby a po zlepšení zdravotního stavu mohli být zasažení ponecháni na místě události. Jejich transport do nemocnice nebyl nutný,“ doplnil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.


ČTĚTE TAKÉ:U Horoměřic se střelo osobní vozidlo s autobusem, na místě jsou mrtví a desítky zraněných osob


-jb

 

Komentáře