Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Šumpersko – V pondělí v odpoledních a večerních hodinách proběhla na Šumpersku dopravně preventivní akce zaměřená na viditelnost chodců a cyklistů. U cyklistů policisté kontrolovali především vybavení jízdního kola, u chodců užití reflexních prvků (při pohybu mimo obec).

Důraz této preventivní akce byl kladen na dodržení jednoho ze základních pravidel bezpečnosti silničního provozu, a sice „Vidět a být viděn!“. Nestačí se spokojit s tím, že vidíme na cestu, ale je zapotřebí si uvědomit, že musíme být „viditelní“ i pro ostatní účastníky silničního provozu. Těmto musíme poskytnout dostatek prostoru k tomu, aby na naši přítomnost mohli včas a bezpečně zareagovat.

Policisté společně s přítomným koordinátorem BESIPu Olomouckého kraje Ing. Miroslavem Charouzem kontrolovaným účastníkům připomněli, že užití reflexních prvků a stanoveného osvětlení jim může zachránit život. Zároveň je obdarovali reflexními doplňky ke zlepšení jejich viditelnosti. V pěti případech policisté přestupky chodců a cyklistů řešili uložením pokuty.

t/r

Komentáře