Byt, ilustrační foto. Autor: PixaBay / CC0 Creative Commons

Česko – Chcete se osamostatnit a bydlet sami? Nebo jste v páru a rozhodli jste se žít společně? Plánujete v budoucnu rodinu? Pokud ano, jistě jste přemýšleli nad tím, jakou velikost bytu zvolit. Pojďme si tedy jednotlivé velikosti bytů představit.

Pro samotáře

Na internetu najdete spoustu portálů, které nabízejí byty k pronájmu. Pokud chcete bydlet sami v bytě, postačí vám byt o velikosti 1+kk nebo 1+1. Byt o velikosti 1+kk značí klasickou garsonku.

Velikost zahrnuje pouze jednu místnost s kuchyňským koutem dohromady. Další pokoj už zabírá koupelna spojená s toaletou.

Velikost 1+1 se liší pouze tím, že má jednu místnost navíc, kde si můžete zařídit například ložnici s malým pracovním koutkem. Koupelna s toaletou zůstává stejná.

Pro páry

Pro páry je ideální byt o velikosti 2+kk nebo 2+1. Tyto velikosti jsou zároveň na trhu nejvíce poptávané. Pokud uvažujete o bytu jako o investici, je tato velikost správná volba.Do vyhledávače zadejte „byty prodej“, odfiltrujte si velikost bytu a hurá do podnikání!

Byt o velikosti 2+kk zahrnuje obývací pokoj spojený s kuchyňským koutem. Zároveň je v této velikosti bytu většinou koupelna oddělená od toalety.To jistě v mnoha případech oceníte. Páry ocení i oddělenou, samostatnou ložnici. Velikost 2+1 se liší pouze tím, že je kuchyň opět oddělená od zbytku obývacího pokoje.

Pro rodiny

Pro rodiny s jedním či dvěma dětmi je pak vhodná velikost bytu 3+kk nebo 3+1. Zde máte vše jako u předchozí velikosti s jednou výjimkou. Děti budou mít svůj samostatný pokoj, kam můžete dát například palandu.

g suite cleverity.cz3+1 funguje stejně, jako u předešlých velikostí. Stačí opět hledat spojení „byty na prodej Praha“ ve vyhledávači.Pro větší rodiny, které mají navíc děti rozdílného pohlaví je nejvhodnější 4+kk nebo 4+1. Zde máte k dispozici 2 pokoje navíc. Takže jeden pro holku a druhý pro kluka. Pokud máte děti stejného pohlaví, můžete zbylou místnost využít jako pracovnu, šatnu a podobně.

-sim, (red.)

Komentáře