Kontrola chodců. Foto: PČR

Prostějov – Ve středu 8. listopadu 2017 v době od 5:00 do 8:00 hodin a od 17:00 do 20:00 hodin mohli účastníci provozu na komunikacích v okrese Prostějov potkat policisty dopravního inspektorátu. Tito policisté se v souvislosti se zkracujícím se dnem tentokrát zaměřili na viditelnost chodců a cyklistů.

Obě skupiny osob jsou dle platné legislativy povinny být za určitých okolností vybaveny osvětlením, či alespoň doplňky z reflexních materiálů. Pro cyklisty je to již dlouho známá povinná výbava jízdního kola.

Pro mnohé chodce pak stále ještě novinka, kdy při pohybu mimo obec a za snížené viditelnosti, v místě neosvětleném veřejným osvětlením, musí mít na sobě prvky z reflexního materiálu umístěné tak, aby byly pro ostatní viditelné.

Během této akce policisté zkontrolovali bezmála dvě desítky osob. Z toho tři chodci neměli výše uvedené doplňky, a proto jim policisté uložili pokuty ve výši 100 korun.

Protože se jednalo o akci s důrazem na prevenci, policisté případné nedostatky ve vybavení napravovali věnováním reflexních vest, nebo reflexních pásků.

Stejně organizovaná akce zaměřená na bezpečnost chodců a cyklistů je naplánovaná také na příští týden. Kromě toho budou samozřejmě probíhat i náhodné kontroly v rámci běžného výkonu služby.

t/r

Komentáře