Finance, ilustrační foto. Zdroj: hyperia.sk.

Drtivá většina zájemců o půjčku míří v první řadě do banky. Málokdo si ale uvědomuje, že taková půjčka v bance s sebou obnáší řadu rizik a hořkých zklamání. Jedním z nich je i skutečnost, že pouze mizivé procento z žadatelů půjčku skutečně obdrží.

Bankovní úředník totiž klienta podrobí důkladnému výslechu, a pokud zjistí, že je pro banku příliš rizikovým, žádost o půjčku smete bez pardonu ze stolu. Co dělat v takovém případě? Jednou z možností je půjčka pro problémové klienty. Které typy úvěrů spadají do této kategorie a jaká jsou jejich specifika? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Co zajímá banku?

Zaměstnavatel a typ úvazku:  Bankovní úředník může kontaktovat vašeho zaměstnavatele a zajímat jej bude, zda pracujete na dobu určitou/neurčitou a nejste ve výpovědní či zkušební lhůtě.

Příjmy a výdaje: Banku samozřejmě budou zajímat vaše příjmy a výdaje. Bankovní úředník bude chtít také doložit potvrzení o příjmech od zaměstnavatele, což může dobu nutnou k vyřízení půjčky natáhnout o několik dlouhých dnů.

Závazky z minula:  Pokud bankovní úředník zjistí, že máte záznam v registru dlužníků, půjčku vám z pochopitelných důvodů neschválí. V takovém případě vám nezbyde nic jiného, než požádat o půjčku u některé z nebankovních institucí, které nabízí půjčky pro problémové klienty, mezi něž se řadí třeba půjčky bez registru.

V bance to nevyšlo? Nezoufejte!

Jestliže vás bankovní úředník vyhodnotí jako příliš rizikového klienta, půjčku vám pochopitelně neschválí. V takovém případě bude potřeba požádat o pomoc společnost, která se specializuje na nebankovní půjčky pro problémové klienty. Mezi ty patří například;

Půjčky bez doložení příjmu: Pokud nechcete nebo nemůžete doložit příjem od zaměstnavatele (nebo potvrzené daňové přiznání za poslední účetní období), můžete využít možnost půjček bez doložení příjmu. Pravidelný a dostatečný příjem je sice potřeba, na druhou stranu ho nemusíte fyzicky dokládat, což zkracuje dobu nutnou pro poskytnutí půjčky.

Půjčky bez registru: Jestliže máte záznam v registru dlužníků, banka vám žádost o půjčku neschválí. Naštěstí existují společnosti, pro které není závazek z dřívějška překážkou. Existují i věřitelé, kteří do registrů vůbec nenahlížejí.

Počítejte s výhodami, ale i riziky!

Nebankovní půjčky pro problémové klienty samozřejmě nabízí nespočet výhod a jsou vhodné i pro ty, kterým v bance nepůjčí. Tyto půjčky ihned vyřídíte prostřednictvím online formulářů a připsání peněz na účet je opravdu velmi rychlé. Nemusíte tak nikam chodit, nic složitě vyřizovat, nemusíte se bát zbytečné administrativy a papírování.

Na druhou stranu je však počítat s rizikem špatného výběru nesolidního poskytovatele. Vždy tak oslovujte pouze známé a ověřené společnosti, které na našem trhu působí delší dobu. Protože však tímto úvěrováním podstupují značné riziko, je potřeba počítat s vyššími úroky a případnými sankcemi za pozdní splacení nebo porušení smlouvy.

Zdroj:
homepujcka.cz

hyperfinance.cz

Komentáře