Záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS MsK

Karvinsko – Záchranáři z Orlové zasahovali v pátek 12. ledna, večer u vážné dopravní nehody na Karvinsku. Havárie osobního vozidla v Rychvaldu, které se po karambolu převrátilo na střechu, byla pracovníkům krajského operačního střediska záchranné služby na tísňové lince 155 nahlášena po dvacáté hodině. Informoval o tom dnes krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Devětačtyřicetiletý muž zůstal zaklíněn v útrobách automobilu a musel být vyprošťován. Došlo u něj k selhání všech základních životních funkcí – zástavě dechu i srdeční činnosti.

Tým zasahujících záchranářů proto zajistil dýchací cesty postiženého a ihned zahájil kardiopulmonální resuscitaci, včetně defibrilačních výbojů. Záchranářům se podařilo obnovit krevní oběh pacienta, provedli další úkony v rámci přednemocniční neodkladné péče a zahájili transport do zdravotnického zařízení. Během cesty došlo v sanitním voze opakovaně k selhání srdeční činnosti a tým záchranářů musel znovu zahájit resuscitaci. V té pokračoval i po příjezdu na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava,“ uvedl mluvčí záchranné služby Humpl.

„Další snaha zdravotníků o záchranu však byla marná a lékaři nakonec museli ve tři čtvrtě na jedenáct konstatovat smrt pacienta,“ doplnil k tragické nehodě mluvčí záchranářů.


ČTĚTE TAKÉ: Při požáru ubytovny v Ostravě se zranilo pět osob. Desítky lidí museli hasiči evakuovat


Vedle zdravotníků na místě nehody zasahovali také hasiči a policisté.

Okolnosti této tragické nehody jsou nyní v šetření Policie ČR.

Komentáře