Dopravní policisté, při silniční kontrole, ilustrační foto. Zdroj: archiv Policie ČR

Ostrava – 29letá řidička s vysloveným zákazem řízení všech vozidel se pokusila, při silniční kontrole podplatit policistu, nyní ji hrozí vysoký trest. O Případu dnes informovala policejní mluvčí  Gabriela Holčáková s tím, že nejprve měla řídit, ač to má zakázáno, pak se měla situaci snažit zvrátit tím, že si měla přesednout z místa řidiče na místo spolujezdce a když policisty uvedený „manévr nezmátl,“ měla se uchýlit ke specifické žádosti. Spolu s doklady měla policistovi nabídnout bankovku s požadavkem, zda by bylo možné situaci řešit bez jejího postihu. Dočkala se však jen razantního odmítnutí a trestního stíhání, kdy jí hrozí mnohem větší trest…Toliko ve zkratce „příběh“ jedné silniční kontroly v Ostravě.

Detailněji ke skutku došlo 16. prosince, krátce před 2 hodinou v Ostravě.

Policisté zaregistrovali za volantem vozu zn. Škoda Octavia 29letou ženu, vůz posléze zastavili. Řidička si měla přesednout na sedadlo spolujezdce, nicméně ani tato skutečnost hlídce neunikla. Při následné kontrole měla žena při předložení dokladů policistovi předat nejen doklad, ale také bankovku s požadavkem, zda by situace nemohla být řešena bez jejího postihu. Policista ihned požadavek odmítl, načež byla zadržena. Ženě si měla být vědoma uložené sankce zákazu řízení motorových vozidel do konce roku 2018. Odmítla také orientační zkoušku k detekci drog a lékařské vyšetření. Žena rovněž využila svého práva a k věci nevypovídala.

„Pachateli činu podplácení hrozí trest odnětí svobody až na šest let (zatímco za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí stanoví trestní zákoník sankci trestu odnětí svobody až na dvě léta),“ doplnila k případu policejní mluvčí a upřesnila, že po shromáždění důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání ženy pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a zločin podplácení.


Z REGIONU: Ve Frýdku-Místku se těžce zranila pětapadesátiletá žena, která vypadla z okna bytu ve 4. patře


-jb

Komentáře