Hasiči, ilustrační foto. Autor: archov redakce Události112.cz / J.B. (2014)

Uherskohradišťsko – Profesionální hasiči ze stanice Uherské Hradiště a Zlín a pět jednotek dobrovolných hasičů z okolních obcí mělo 12. září, krátce před desátou hodinou večerní vyhlášený poplach.

Operační důstojník jednotky vyslal k hlášenému požáru v objektu zemědělského družstva v Nedakonicích. Informovala o tom krajská mluvčí zlínských hasičů Lucie Javoříková.

Podle prvotních informací se jedná o požár haly s dřevěnou střechou, ve které je uskladněna sláma a hrozí zřícení tohoto objektu. V těsné blízkosti se nachází dobytek. Vyděšená zvířata do bezpečí zahnal pracovník družstva a první jednotky hasičů, které na místo přijely,“ sdělila Javoříková.

Na místo se ve večerních hodinách sjížděly jednotky z celého okolí a snažily se požár dostat pod kontrolu. Aktuální informace, zatím HZS Zlínského kraje k této události nevydalo.

Vedle hasičů na místě zasahovali také policisté.

AKTUALIZOVÁNO: 13. září 2018, 9.00 hodin.

Po příjezdu první jednotky místních hasičů z Nedakonic byla událost potvrzena a s ohledem na rozsah byly okamžitě povolány posilové jednotky. Během řešení události tak na místě zasahovali profesionální hasiči z Uherského Hradiště a Zlína a dobrovolné jednotky z Polešovic, Kostelan nad Moravou, Nedakonic, Kunovic, Boršic a Uherského Ostrohu.

Jednotky nasadily dva proudy a již deset minut před půl jedenáctou velitel zásahu vyhlásil lokalizaci. Hasiči tak měli požár pod kontrolou a nedocházelo k jeho dalšímu šíření. Následně byla použita technika družstva k vyskladnění slámy. Hasiči postupně slámu vyváželi ven ze zasaženého objektu, prolévali ji vodou a  dohašovali skrytá ohniska,“ upřesnila k aktualizovaným informacím mluvčí krajských hasičů.

#LZS Ostrava


ČTĚTE TAKÉ: Záchranáři resuscitovaly na Novojičínsku dítě, které tonulo
Novojičínsko – Posádky záchranné služby zasahovaly v úterý 11. září, v podvečer u závažné události na Novojičínsku. Po půl šesté přijali pracovníci krajského operačního střediska záchranné služby tísňové volání ze Štramberku, kde došlo k tonutí dítěte. 

Poté byla postupně na místě provedena redukce techniky a jednotky se začaly vracet zpět na své stanice.

K události byl povolán i vyšetřovatel hasičů z Uherského Hradiště, který nyní šetří příčinu vzniku požáru,“ doplnila k události Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

-sim, (red.)

Komentáře