Ambulance - sanitka, ilustrační foto. Autor: archiv redakce ZprávyExtra.cz / J.B.

Olomouc –  k vážné dopravní nehodě se 6. prosince, v odpoledních hodinách sjeli záchranáři i policisté. 82letý řidič – senior srazil na přechodu pro chodce teprve 11letou dívenku, ta po střetu s automobilem utrpěla zranění se kterým skončila v péči přivolaných záchranářů. 

Podle informací redakce serveru ZprávyExtra.cz zasahující záchranáři malé dívce na místě nehody poskytli okamžitou, odbornou, přednemocniční péči a následně ji převezli do nemocnice.

K nehodě se vyjádřila také tisková mluvčí olomoucké policie Irena Urbánková s tím, že k nehodě došlo v půl třetí odpoledne na přechodu pro chodce na ulici Polské v Olomouci.

„Osobní vozidlo Škoda Felicia řídil 82letý řidič, který jel po ulici Polské směrem, ke křižovatce s ulicí Rooseveltovou, kde se střetl s 11letou chodkyní, která šla od Smetanových sadů směrem k ulici Rooseveltově a před vozidlem měla vstupovat na vyznačený přechod pro chodce. Při nehodě došlo ke zranění 11leté chodkyně,“ upřesnila mluvčí policie.

„Alkohol byl u řidiče vyloučen orientační dechovou zkouškou. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, stejně jako to, co nehodě předcházelo, jsou v šetření,“ doplnila policejní mluvčí.

-jb


Z DOPRAVY:  Dopravní nehoda osobního vozidla a tramvaje v Olomouci


 

Komentáře