Letecká záchranná služba Ústeckého kraje, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / Honza Vraný

Most –  V severočeském Mostě došlo v odstupu jednoho týdne, ke dvě závažným událostem, při kterých se topily malé děti a zemřel dospělý muž. K obou tragédiím došlo v areálu Benedikt v Mostě.

K první tragické události došlo přibližně před týdnem, kdy se ve vodní nádrži areálu topilo malé dítě, jehož otec pro něj skočil do vody, aby jej zachránil. Dítě se nakonec podařilo, dle informací redakce kolemjdoucím a posléze i přivolaným záchranářům oživit, a ve vážném stavu jej letecky přepravili záchranářským vrtulníkem do krajské nemocnice. Bohužel jeho otec, takové štěstí neměl. Zasahujícím záchranářům se jej, již nepodařilo oživit a na místě zemřel.

O týden později, ve čtvrtek 26. července museli letečtí záchranáři spolu s pozemní posádkou mostecké záchranné služby opět zasahovat prakticky na totožném místě.


ČTĚTE TAKÉ: Záchranáři zasahovali u dvou vážných případů, při nichž došlo k pádu osob z výšky
Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli 8. července u dvou vážných případů, při nichž došlo k pádu osob z výšky. Odehrály se v Ostravě a v terénu Beskyd. Informoval o tom krajský mluvčí Moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl. 

Podle zjištěných informací, krajské redakce serveru #ZpravyExtra.cz dnes došlo k tonutí v mosteckém areálu Benedikt nezletilého dítěte. Jednalo se o malou holčičku.

Bleskový zásah přivolaných záchranářů měl šťastný konec.

Holčičku se záchranářům podařilo oživit. Následně, jak sdělil mediím krajský mluvčí ústecké záchranky Prokop Voleník bylo dítě, po poskytnuté neodkladné přednemocniční péči letecky transportováno na urgentní příjem ústecké krajské nemocnice.

-sim, (red.)

 

Komentáře