Pouta (policie) ilustrační foto. Zdroj: archiv redakce Události112.cz / j.B.

Brno – Čtyřicetiletého muže podobajícího se celostátně hledané osobě si všimla včera večer projíždějící autohlídka. Muž postával před restaurací na brněnském Pálavském náměstí, a když u něj strážníci zastavili, rovnou jim sdělil, že u sebe nemá občanský ani jiný průkaz.

Hlídka strážníků proto kvůli ověření totožnosti přivolala státní policisty. Ti zjistili, že muž je skutečně hledaný a rozhodli se ho policejním autem převézt na služebnu.

To se ale nelíbilo jeho šestatřicetiletému kamarádovi, který začal na policisty křičet a snažil se jim v odjezdu zabránit. Jeden ze strážníků se mu proto postavil do cesty a vyzval ho, aby místo opustil. Mladší z mužů nereagoval ani na opakovanou výzvu a navíc se proti strážníkovi rozběhl ve snaze ho odstrčit. Jeho úsilí ale na dvojčlennou hlídku nestačilo a muž skončil v poutech. Protože tvrdil, že je po operaci ucha, které ho opět začalo bolet, spoutaný počkal na příjezd záchranářů, kteří ho převezli do Nemocnice u svaté Anny.


PSALI JSME: Strážníci v Brně dopadli podnapilé mladistvé, po střeše prý šli za noclehem…
Nápadnější než chtěly, byly čtyři osoby ve věku od 14 do 19 let, které svědci zahlédli v noci na sobotu na střeše domu v severozápadní části města. Kromě hlídky z nejbližší služebny tak na místo vyrazil i psovod městské policie se služebním psem. 

Tam pokřikujícího muže doprovodili strážníci, kteří dohlédli na klidný průběh celého ošetření a teprve pak pouta odemkli. Tím ale pro šestatřicetiletého muže případ nekončí, strážníci ho kvůli podezření na přestupek proti občanskému soužití postoupili přestupkové komisi.

-tk, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE