Policejní Kontroly rekreačních objektů na Benešovsku. Foto: Policie ČR

Benešovsko – V úterý dne 12. února proběhla na Benešovsku další policejní preventivní akce, která byla zaměřena na kontrolu rekreačních oblastí. Tentokrát čerčanští a benešovští policisté procházeli chatové osady u obce Bedrč, Petroupim, Okrouhlice (Zlatý Roh, Siux) a Poříčí nad Sázavou, až po Racek (Měsíční údolí). Kontrolovali především, zda do chat nebylo provedeno vloupání, jelikož přes zimní období, je většina chat opuštěná. 

Službukonající policisté při jedné z kontrol narazili na chataře, který nutně potřeboval lékařskou pomoc. Policisté mu přivolali záchranáře, kteří se o muže následně postarali.

O akci informovala redakci serveru #zpravyextra.cz benešovská policejní mluvčí Veronika Čermáková s tím, že prázdné chaty jsou tak velikým lákadlem pro potencionální pachatele majetkové trestné činnosti.

Všechny kontrolované chaty ale prázdné nebyly.

V osadě Siux, již z dálky bylo vidět, že jedna z chat je obývaná. Nebyla zapadaná sněhem a okenice byly otevřené. Policejní hlídka zkontaktovala majitele, který byl uvnitř chaty. Ten jim sdělil, že v osadě již delší dobu nikdo nebyl, a že on sám se necítí dobře a požádal hlídku o přivolání lékaře. Díky svému zdravotnímu stavu totiž nebyl muž schopen se bez pomoci dostat z osady. Celou situaci komplikoval špatně přístupný terén. Chata stojí v lese na kopci a pro vozidla v tomto počasí není nedostupná. Policisté pomohli muži a dopravili ho na několik kilometrů vzdálené místo, kde ho předali do rukou zdravotníků. Při této realizované preventivní akci policisté nenarazili na chatu, která by jevila známky po provedeném vloupání,“ sdělila mluvčí policie.

ČTĚTE TAKÉ

Rozsáhlou kontrolu v několika chatových osadách uskutečnili policisté z územního odboru v Benešově také 25. ledna letošního roku. Více se o této akci a o projektu ,,Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě i svým sousedům.“ Kontroly tohoto typu budeme pravidelně provádět i v budoucnu,“ doplnila policejní mluvčí Veronika Čermáková.

jb, (-red.)

Komentáře