Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce @zpravyextra.cz / J.B.

Příbram – Ozbrojenec přepadl banku UniCredit Bank na náměstí T.G. Masaryka v Příbrami, má osm rukojmích. Mluvčí policie Monika Schindlová sdělila, že se útočník v budově banky zabarikádoval.

Nad místem lítá vrtulník, je přítomná zásahová jednotka a vyjednávač.

V půl třetí jsme přijali oznámení o ozbrojeném muži v UniCredit bance v Příbrami. Na místo přijela zásahová jednotka a policejní vyjednavač,“ řekla Blesku Schindlová.

Ozbrojený muž chce vyjednávat a tvrdí, že nikomu nechce ublížit,“ uvedla policejní mluvčí.

Celé náměstí je uzavřeno, policie evakuuje obyvatele okolních domů.

Zločinec má krátké střelné zbraně. Podle údajů policie přepadl banku, aby na sebe upoutal pozornost.

Údajně chce podat trestní oznámení, víc zatím nevíme. Pachatel je ročník 1990,“ dodala mluvčí. Jeho totožnost je policii známa.

Zveřejnil(a) Karel Derfl dne Pátek 28. prosince 2018

Vyjednávání začalo asi v 15:45 a nějakou chvíli potrvá.

Mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová sdělila Českému rozhlasu, že na místo dorazily dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci s lékařem v systému randez-vous a mobilní operační středisko.

Původně muž měl devět rukojmích, ale mluvčí banky Petr Plocek v půl čtvrté oznámil, že jedno rukojmí pachatel propustil. Také řekl České televizi, že mezi rukojmími je šest klientů a dva zaměstnanci.

Neustále platí, že na místě je policejní vyjednávač, mluví s ozbrojeným mužem. Co se týče rukojmí, všichni by měli být v pořádku. Na místě jsou všechny možné dostupné síly a prostředky,“ uvedla mluvčí policie Monika Schindlová.

Policie vnikla do banky, z místa jsou slyšet exploze — média.

Útvar rychlého nasazení osvobodil všechna rukojmí v Příbrami, nikdo nebyl zraněn.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE