Policie pátrá po dvou pohřešovaných ženách z Filipín Zdroj: Policie ČR

PRAHA / Na základě učiněného oznámení pověřenou pracovnicí agentury, zabývající se činností zprostředkování zaměstnání cizincům na území České republiky, pátrají kriminalisté od konce srpna letošního roku po dvou pohřešovaných ženách ve věku 37 a 43 let z Filipín.

„Obě ženy na našem území legálně pobývají na základě potřebných a příslušných povolení k pracovní činnosti. Pohřešované cizinky po nějakou dobu pracovaly na dohodnutých pracovištích v Jesenici a Průhonicích, postupně však na ně bez udání důvodu přestaly docházet,“ sdělil mluvčí Policie Zdeněk Chalupa.

Policisté předpokládají, že by se cizinky mohly pravděpodobně pohybovat v prostředí své komunity nebo případně nelegálně vykonávat na jiném místě pracovní činnost. Ženy mají mít u sebe své filipínské cestovní pasy a k nim doklady vystavené pro konkrétní pracovní činnost.

„Kriminalisté touto formou obracejí na širokou veřejnost se žádostí o pomoc, neboť se jim přes veškerá provedená opatření a šetření do současné doby nepodařilo zjistit jejich místo současného pobytu či zaměstnání,“ doplnil Chalupa.

Jakékoliv informace k pohřešovaným Filipínkám mohou občané sdělit policistům prostřednictvím linky 158 tísňového volání Policie České republiky.

Komentáře