Sdílejte
Noční rozsáhlý požár (Ilustrační snímek) Foto: Milan Pacík/HZS Praha

DOLANY / Rozsáhlý požár zcela zničil v noci ze soboty na neděli 10. dubna rozlehlý objekt restaurace s obchodem a skladem v Dolanech na Mělnicku. Hasiči museli vyhlásit kvůli mohutnému požáru třetí stupeň požárního poplachu, škoda pravděpodobně přesáhne deset miliónů korun.

Plamenů šlehajících z oken budovy u vlakového nádraží si necelou hodinu po půlnoci všimli místní, kteří se vraceli z hospody.

Požár se šířil velmi rychle, při příjezdu hasičů byla restaurace, obchod i sklad zcela zachváceny požárem včetně střechy.

“Odcházel jsem v půl desáté večer, všechno bylo v pořádku. A za pár hodin mi volají, že je to celé v plamenech,“ řekl majitel objektu. „Hodně lidem jsem tady trnem v oku. Nedivil bych se, kdyby to někdo udělal schválně, už mi i vyhrožovali a rozbili pár věcí.“

Na místo požáru bylo povoláno 13 jednotek hasičů z širokého okolí od Mělníka přes Kralupy nad Vltavou po Kladno a Slaný, velitel vyhlásil třetí stupeň požárního poplachu.

Hasiči s ohněm bojovali ze země i ze dvou vysokozdvižných plošin. Pod kontrolu ho dostali za dvě a půl hodiny. Mimo jiné vynesli z objektu i pět propanbutanových lahví. Lidé uvnitř naštěstí nebyli, nikdo se nezranil ani při zásahu.

Záchranné práce komplikovala propadlá plechová střecha, pod kterou se skrývala ohniska.

Dohašování má probíhalo až do nedělních ranních hodin. Poté vyhořelý objekt čeká prohlídka statika. Až to bude bezpečné, do prohledávání spáleniště se pustí hasičští vyšetřovatelé a kriminalisté, aby odhalili příčinu požáru. Povolán bude i pes vycvičený k vyhledávání hořlavin. Teprve poté bude jasné, jestli budovu někdo zapálil, či vzplála kvůli technické závadě nebo nedbalosti.

Škodu majitel předběžně vyčíslil na 11 až 12 miliónů korun.

Komentáře