Crossover Škoda Kamiq. © FOTO: ŠKODA AUTO | official website

Česko – Automobilka Škoda dnes zveřejnila dvě exkluzivní skici, které poprvé předvedly design nového modelu Škoda Kamiq. Nový crossover bude mít například nově rozdělené přední světlomety a výraznou masku, zezadu pak budou dominovat koncová světla ve tvaru písmene C. O novém automobilu píše portál TN.cz.

Podle skic uspořádání předních světlometů připomíná modely Karoq a Kodiaq, ale je přesto zde vidět rozdíly. V horní části jsou LED světla pro denní svícení a hlavní světlomety jsou o něco níž. S tímto nápadem přišla v minulosti například značka Citroën. Uvádí se to v článku.

Crossover Škoda Kamiq

© FOTO: ŠKODA AUTOCrossover Škoda Kamiq.

Přestože jde o nejmenší SUV této značky, které je určené hlavně do města, má nový Kamiq působit robustně a sebevědomě. 

Jde o první automobil značky Škoda, který bude mít dynamické ukazatele změny směru jízdy vpředu i vzadu.

Dělené světlomety se světlem pro denní svícení nad hlavními světlomety, které se ve voze značky Škoda objeví poprvé, propůjčují modelu Kamiq svébytný vzhled a představují další interpretaci úspěšného designového jazyka našich SUV,“ komentuje novinku vedoucí oddělení Škoda Design Oliver Stefani.

Offroadový charakter a robustní vzhled mají podpořit přední stříbrný spoiler, velká kola a difuzor.

SOUVISEJÍCÍ TÉMA

Jako první SUV značky Škoda v Evropě má nový crossover na pátých dveřích místo známého loga nápis se jménem automobilky. Na zádi budou vynikat i koncová světla v již typickém tvaru písmene C.

Vzdálenými koncernovými příbuznými jsou VW T-Cross a Seat Arona.

Světová premiéra nového modelu Škoda Kamiq proběhne na autosalonu v Ženevě, který se bude konat od 5. do 17. března.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE