Sdílejte
Město Beroun má nové autobusové nádraží Foto: Město Beroun

BEROUN / V Berouně bylo slavnostně otevřeno nové autobusové nádraží. Přesun autobusového nádraží ze Závodí na druhý konec města k vlakovému nádraží, vyvolával již od počátku velký rozruch. Nový integrovaný dopravní uzel byl otevřen v pondělí 14. prosince v odpoledních hodinách.

Za účasti zástupců města, Ministerstva financí, Ministerstva životního prostředí, švýcarského poskytovatele dotace, zhotovitelské firmy Strabag a dopravců Probo BUS a České dráhy se uskutečnilo přestřižení pásky u přesunutého nádraží. Autobusy na nádraží zajíždí již od neděle. Projekt, jehož administrativní zajištění a realizace trvaly přes čtyři roky, je z převážné většiny financován z programu Švýcarsko-české spolupráce.

Zástupce švýcarské strany Ralph Friedländer ve své řeči poděkoval zástupcům města i obou ministerstev a zdůraznil, že Beroun je jedním z pouhých šesti projektů modernizace dopravní infrastruktury, které v České republice získaly podporu švýcarských fondů.

VIDEO: Slavnostní otevření nádraží v Berouně

Berounští si tak nyní musejí zvykat na změny v dopravě.

Komentáře
Sdílejte
Předchozí článekV Sydney řádilo silné tornádo
Další článekV Rohli na Zábřežsku shořel v noci rodinný dům
ZprávyExtra.cz je internetový velkoformátový - multimediální zpravodajský portál se zaměřením na aktuální dění v České Republice i zahraničí. Jedná se o jeden ze zpravodajských projektů, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia - Jiří Berec. Do portfolia naší mediální skupiny patří tedy server ZprávyExtra.cz, zpravodajský portál Události112.cz a internetový magazín UdálostiEXTRA.cz. Naše zpravodajství sdílíme také na sociálních sítích.