Sdílejte
V Kladně shořel autobus s pohonem na zemní plyn Foto: HZS Středočeského kraje

KLADNO / V sobotu 9. ledna krátce před půl šestou ráno vyjížděli středočeští hasiči k požáru autobusu ČSAD do Smečenské ulice v Kladně. Hasiči na místě zjistili, že se jedná o požár autobusu, který je poháněn palivem CNG. Autobus zcela shořel, předběžná škoda se pohybuje okolo čtyř milionů korun.

„Na místo byla ihned vyslána profesionální jednotka hasičů z centrální stanice v Kladně s rychlým zásahovým vozidlem Volkswagen Transporter, cisternovou automobilovou stříkačkou na podvozku Mercedes Benz a vyšetřovacím automobilem Toyota Hilux,“ sdělil mluvčí hasičů Středočeského kraje Petr Svoboda.

Šest minut po ohlášení požáru bylo první vozidlo hasičů na místě a provedeným průzkumem bylo zjištěno, že požár je většího rozsahu. „Dále bylo zjištěno, že autobus je poháněn palivem CNG, které je umístěno v tlakových lahvích ve střešní nástavbě. K události byl následně vyslán velitel čety se Škodou Yeti a také cisternová automobilová stříkačka,“ upřesnil k zásahu Svoboda.

Hasičům se podařilo požár autobusu pomocí několika C proudů s pěnou a vysokotlaku dostat pod kontrolu. Následně provedli ochlazení tlakové nádrže na střeše vozidla. Podle vyšetřovatele byla příčinou požáru technická závada v motorovém prostoru.

Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na čtyři miliony korun.

Požár se stal při manipulační jízdě, byl v něm pouze řidič, který autobus zastavil u krajnice na základě signalizace závady na přístrojové desce.

Podle zástupce ČSAD bylo vozidlo v provozu tři roky.

Komentáře