MLADÁ BOLESLAV / V pondělí 6. července v dopoledních hodinách se z ubytovny nedaleko mladoboleslavského nádraží ozval výbuch. Dvojice tam v jednom z bytů vařila drogy. Z hořící ubytovny hasiči evakuovali šest lidí. Hasiči po uhašení požáru ubytovny našli v bytě mrtvou kočku a dva mrtvé psy.

V neděli, po desáté hodině ranní byl nahlášen požár v ubytovně uvnitř areálu mlékárny v mladoboleslavské Nádražní ulici.

„Na místo vyjeli profesionální hasiči z Mladé Boleslavi, podnikoví hasiči ze Škody Auto a dobrovolníci z Podlázek,“ nastínil nasazení hasičů mluvčí krajských hasičů Ladislav Holomčík. Hasiči evakuovali šest lidí, někteří ubytovnu opouštěli skokem z okna.

Dva obyvatelé zasaženého bytu se zranili. Muž sice nejprve předstíral, že s explozí nemá nic společného, následně si ale musel nechat ošetřit popáleniny na rukou.

„Žena se nadýchala kouře, ale odmítla ošetření a zůstala na místě, dalšího člověka jsme převezli na internu do mladoboleslavské nemocnice,“ nastínila mluvčí krajské záchranky Petra Effenbergerová.

Požár hasiči dostali pod kontrolu během 20 minut. Po další hodině byl požár zlikvidován úplně. „Podle prvotních průzkumu jsme zjistili, že uvnitř nezůstal žádný člověk, v bytě ale byla nalezena tři mrtvá zvířata, dva psi a jedna kočka,“ sdělil mluvčí.

Škodu je předběžně odhadnuta 1,5 milionu korun. „Pravděpodobnou příčinou je výbuch při přípravě psychotropních látek,“ dodal Holomčík.

Výbuch bytu vyšetřuje policie. Pachatele pravděpodobně obviní z nedovolené výroby omamných a psychotropních látek. „Zadrželi jsme dvě osoby, všechny okolnosti požáru vyšetřujeme,“ doplnil bez dalších podrobností policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

Komentáře