Sdílejte
Dopravní nehoda osobního a nákladního vozidla ve Struhařově v okrese Praha-východ. Autor: HZS Středočeského kraje

Struhařov – V pátek 26. května čtyři minuty po půl desáté přijala operátorka tísňové linky hasičů Středočeského kraje informaci o vážné dopravní nehodě osobního a nákladního vozidla ve Struhařově v okrese Praha-východ. 

K události vyslal operační důstojník profesionální hasiče ze stanice Říčany a jednotku dobrovolných hasičů obce Mnichovice. Už za devět minut byla první jednotka na místě, kde bylo zjištěno, že v osobním vozidle v době nehody cestovaly tři ženy. Jedna z nich zůstala zaklíněna na místě spolujezdce a hasiči ji následně vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení.

Poté si zraněnou osobu převzala do péče zdravotnická záchranná služba, která provedla prvotní ošetření. Vzhledem k tomu, že na místo byla současně s pozemní posádkou ZZS vyslána také letecká záchranná služba, byla žena nakonec transportována vrtulníkem do jedné z pražských nemocnic. Druhá osoba byla převezena do nemocnice sanitním vozem. Hasiči dále provedli zajištění místa nehody a protipožární opatření a řídili dopravu.

VIDEOPOZVÁNKA: Na 2. ročník šipkařského turnaje POMÁHÁME TOMÁŠKOVI ve Výškově

Příčina nehody je předmětem dalšího vyšetřování, ale s největší pravděpodobností bude viníkem řidič nákladního vozidla, který vycouvával z vedlejší na hlavní ulici, aniž by měl potřebný výhled nebo zajištěnu asistenci prostřednictvím další osoby.

Autor:
nprap. Petr Svoboda
–  oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Komentáře